Декорування патиною

Патина - матеріал для нанесення на деревину з метою надання додаткових візуальних декоративних ефектів. . Це самостійний матеріал, що володіє абсолютно особливим декоративним ефектом старіння, хоча за своїм складом і способом нанесення вона дуже схожа на звичайний барвник. Патинування використовують при обробці меблів і предметів внутрішнього інтер'єру з масивної деревини, шпону або МДФ з метою:

- надання зістареного (антикварного ) вигляду;
- контрастування текстури деревини;
- відтінення крайок та інших профільних деталей.

Великим попитом користується патинування меблевих виробів. Це досить легко пояснити, адже меблі є головною складовою в інтер’єрі, багато в чому визначає стилістику приміщення і його колірну гамму. При цьому слід зазначити, що патина однаково добре виглядає і на старовинних гарнітурах з натуральної деревини, і на сучасних меблів з композиційних матеріалів.

 У більшості випадків патини наносять розпиленням на попередньо погрунтовані поверхні, після чого, матеріал ретельно вишліфовується шліфувальним матеріалом з дрібним абразивом, щоб залишитися тільки в порах або фрезерованих місцях, після чого йде фінішна обробка прозорим лаком.

Як в будь-якому іншому методі декорування, при використанні патини в інтер’єрі необхідно дотримуватись деяких правил, а саме:

  • стежити за тим, щоб обраний вами вид патинування гармоніював з предметами обстановки;
  • дотримуватися колірний баланс;
  • не забувати про поєднання фактур і почуття міри.

Використання цього прийому дозволяє перетворити декор чи меблі, додати їм «характер». Сьогодні патину активно застосовують для досягнення ефекту вінтажного старіння на меблях у класичному стилі.

Штучно зістарені декоративні предмети та класичні меблі активно використовуються у декорі інтер'єрів різних стилів. Найчастіше такі вінтажні деталі можна зустріти в стилі прованс, кантрі, вінтаж, ретро, ​​бохо, шеббі-шик.  Іншими словами, патинування відкриває практично безмежні можливості для творчих експериментів у сфері дизайну інтер’єрів, кожен з яких стане безпрограшним.

Поширити цю сторінку