КРАКЛЕ – ТЕХНІКА ШТУЧНОГО СТАРІННЯ МЕБЛІВ

Термін «кракелюр» («craquelure» в перекладі з французької «тріщинка, прожилка») – це тріщинки на фарбованій чи лакованій поверхні, які з часом утворюються на витворах мистецтва, на картинах і кераміці. У сучасному мистецтві розтріскування фарбованого покриття досягають штучним методом. Це надає витвору певного шарму і старовинного вигляду. Саме з образотворчого мистецтва і були запозичені ідеї для опорядження меблевих виробів з використанням кракелюрних лакофарбових матеріалів. В асортименті ТОВ «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» є всі лакофарбові матеріали для створення кракелюрів.

У даній статті описано цикл нанесення кракелюру з використанням спеціального спецефекту SCV 255, який в процесі висихання утворює тріщинки. Вони можуть бути різного кольору, але ми створили кракелюри бежево-червоного кольору RAL 3012 з основою шоколадно-коричневого кольору RAL 8017.

На підготовлену поверхню (це може бути МДФ або деревина) наносимо два шари поліуретанової емалі кольору RAL 8017 з проміжним шліфуванням і часом висихання між шарами 4 години. 

 

Після висихання другого шару, час якого становить приблизно 12 годин, шліфуємо поверхню абразивним матеріалом зернистістю Р220 та наносимо один шар прозорого нітроцелюлозного лаку. 

 

Через 3 години наносимо спецефект SCV 255 у кольорі RAL 3012. При нанесенні більшої товщини шару спецефекту тріщини виходять ширші, при нанесенні меншої – вужчі.

 

Бачимо, як поступово починають з’являтись кракелюри. 

 

Якщо кракелюр погано «розтріскується» необхідно «піддути» повітря за допомогою пневматичного пістолета.

 

 

Після висихання, час якого становить приблизно 12 годин, можна наносити будь-який прозорий матовий або глянцевий лак чи залишити виріб не покритим.

 

 

Спецефект можна використовувати і на скло. Для покращення адгезії між ЛФМ і склом рекомендуємо наносити праймер. Після праймера необхідно наносити нітроцелюлозний лак, а далі у зворотному напрямку кракелюр і емаль. На даному фото спецефект  SCV 255 колір чорний K165 нанесений на скло.

 

Спецефект «кракелюр» широко використовується при опорядженні багетів, картинних рам, а також є неординарним рішенням для опорядження дизайнерських меблів.

  

Поширити цю сторінку