ПРОВАНС. Куточок Франції у Вашій оселі

Сучасні тенденції декору інтер’єру направлені на створення домашнього затишку і гармонії без зайвої помпезності, акцентуючи увагу на натуральних матеріалах і простих рішеннях. Одним з таких стилів оформлення є стиль прованс.

Стиль прованс сьогодні, без сумніву, один за найтрендовіших стилів декору. Слово  «прованс» в перекладі з французької мови означає «провінція». Це типовий стиль для південної Франції. Він особливо підходить для людей, яким подобається «сільський» декор. В сучасному оформленні прованс створює атмосферу спокою і релаксу.

Основними особливостями інтер’єру в даному стилі є квіткові узори, пастельні кольори, легкі невагомі штори і багато дрібничок з фарфору, кераміки, тканини. Стіни найчастіше покривають фарбою, при чому побілка повинна бути грубою, а фарби повинні виглядати старими й вицвівшими.

Меблі в стилі прованс відіграють важливу декоративну роль. Вони повинні бути обов’язково зістареними, тобто мати такий вигляд, ніби служили не одному поколінню. Це стільці та креденци з різьбленими й облупленими ніжками, комоди пастельних кольорів.

Для меблів у стилі прованс підходять фасади з натуральної деревини вільхи, дуба, ясеня та горіха. Фарбовані фасади повинні виглядати злегка «потертими». Для достовірності поверхню штучно зістарюють, імітуючи потертості. Ця техніка називається «декапе».

В даній статті ми опишемо як можна зробити фасад у даній техніці, використовуючи матеріали італійської торгової марки «KEMICHAL».

Для створення фасаду у техніці «декапе» ми вибрали колір гнилої трави, оскільки він є традиційним для стилю «прованс». Також можна використати й інші кольори – пастельний білий, молочний, бежевий, колір морських хвиль, соняшника, ну і нарешті колір лаванди – справжнього символу Провансу. 

Підготовка до опорядження, шліфування фасаду з деревини вільхи абразивним матеріалом зернистістю Р180. 

 

 

​Нанесення барвника TIN-105 методом розпилення (пневморозпилювач Walcom Slim S HVLP Ø1.5) 

 

 

Після висихання барвника, час якого становить приблизно 40 хвилин, наноситься виповнюючий поліуретановий ґрунт преміум класу FPV 103. Проводиться технологічна витримка (конвективне сушіння) для повного затвердіння ґрунту. Тривалість не повинна бути меншою 4-ох годин. 

 

 

Шліфування ґрунту двостороннім бруском зернистістю шліфувального матеріалу Р220. 

 

 

Нанесення спеціального барвника, що не спливає на ґрунтованих поверхнях TIN 131.

 

 

Час висихання барвника становить 20 хвилин. 

 

Прошліфовування барвника за допомогою скотчбрайта зернистістю Р360-400 для створення ефекту декапе  (потертості). 

 

 

Нанесення матового поліуретанового лаку преміум класу OPV 201G03. Час затвердіння лаку становить не менше 4 годин. 

 

Після шліфування лаку двостороннім бруском Р220 нанесення патини «Золото старе» спеціальним міні-пневморозпилювачем Walcom Ego HVLP Ø1.0, який добре підходить для нанесення матеріалу на фрезеровані місця. 

 

 

Після висихання патини (приблизно 20 хвилин) проводиться її шліфування з використанням сталевої вовни зернистістю 000. 

 

 

Завершальним етапом опорядження фасаду у техніці декапе є нанесення фінішного матового поліуретанового лаку OPV 201G03

 

Широкий асортимент матеріалів Кемікал дозволяє створити особливий інтер’єр французької провінції. Затишна атмосфера прованського стилю надасть Вашій оселі оригінальності, гармонійності та завершеності.

Поширити цю сторінку