НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗОЛОЧЕННЯ РІЗЬБИ

Донедавна досягнути ефекту золота на виробі можна було використовуючи лише традиційну позолоту з поталі або сусального золота. Зараз існують лакофарбові матеріали, які виготовлені на основі штучних компонентів. Вони є дешевшими, ніж сусальне золото, і працювати з ними не так складно, як із поталлю. На відміну від золотої патини, яку можна наносити лише на частину виробу та фрезовані місця, спецефектом VM 4000 можна покривати всю площину виробу. Технологічний процес такого опорядження починається з підготовки виробу операцією шліфування. Зернистість абразивного матеріалу –  Р150-180. Далі ґрунтуємо поверхню поліуретановим ґрунтом FPV 172 в кольорі RAL 3002. 

Ґрунт червоного кольору ми використовуємо з метою отримання золота з червонуватим відтінком. Для «жовтого» золота краще підходить жовтий ґрунт, а у випадку срібного спецефекту використовується чорний ґрунт, який дозволить отримати максимально «срібний» колір.

Ґрунт FPV 172 характеризується еластичністю та великим сухим залишком – близько 54%. Крім того, він призначений для циклів обробки із закритими порами деревини і є тіксотропним, тобто добре покриває вертикальні поверхні.

Ґрунтування проводимо у два етапи із проміжним шліфуванням двосторонньою губкою, зернистістю абразиву Р220. 

При повному затвердінні другого шару ґрунту (приблизно 8 годин) наносимо спецефект VM 4000 «Золото» методом розпилення. Робоча суміш спецефекту складається із трьох компонентів – основи, тобто VM 4000 «Золото», 10% затверджувача С 325 та 20% розчинника D1064.

Даний виріб можна перекривати шаром глянцевого лаку, наприклад G50-G98, що надасть йому багатшого вигляду.

Щоб створити ефект зістареної бронзи проводимо наступні дії. Не шліфуючи спецефекту «Золото» (це робити заборонено), наносимо акриловий лак OCV 826G70. Після його затвердіння, наносимо патину «Бронза» та для отримання ефекту зістареної бронзи, проводимо «декоративне» шліфування скотчбрайтом зернистістю Р360-400.Далі для фіксації патини виріб покриваємо фінішним акриловим лаком блиску G70.

За допомогою такої технології можна створювати ефекти зістарених меблів та повторювати вигляди антикварних виробів.

Поширити цю сторінку