ОПОРЯДЖЕННЯ СХОДІВ ТА ПАРКЕТУ

Вибір лакофарбових матеріалів для покриття підлоги залежить від багатьох факторів. По-перше, це порода деревини, з якої зроблений паркет чи сходи, а по-друге, це характеристики покриття, а саме відкрита чи закрита пора, прозоре чи непрозоре покриття. Але основною вимогою до всіх лакофарбових матеріалів для покриття паркету і сходів є твердість та стійкість до механічних пошкоджень.

ТОВ «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» пропонує чотири варіанти опорядження підлогових покриттів:

  • поліуретановий,
  • акриловий,
  • водний,
  • покриття оліями. 

Поліуретановий цикл слід обирати коли необхідно отримати ефект «залитої пори» і отримати поверхню з великою товщиною плівки. Поліуретановий цикл обробки підлоги включає барвник, поліуретановий ґрунт FPV 150P та два шари поліуретанового лаку OPV 204P або OPV 260. Якщо підлога вже устелена, матеріали наносяться тільки ручним способом – за допомогою пензлика чи валика. Важливо зазначити, що для хвойних порід з великим вмістом смол після нанесення барвника ми рекомендуємо нанести ізолятор ISV 401 або ISV 407. Це робиться з метою блокування живиці у деревині. 

 

ЦИКЛ ОПОРЯДЖЕННЯ ПОЛІУРЕТАНОВИМИ МАТЕРІАЛАМИ

РУЧНЕ НАНЕСЕННЯ

БАРВНИК

 

1 шар

ІЗОЛЯТОР (для хвойних порід)

ISV 401, ISV 407

1 шар

ҐРУНТ

FPV 150P

1 шар

ЛАК

OPV 204P

2 шари

НАНЕСЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПНЕВМОПІСТОЛЕТА

БАРВНИК

 

1 шар

ІЗОЛЯТОР (для хвойних порід)

ISV 401, ISV 407

1 шар

ҐРУНТ

FPV 150P

1 шар

ЛАК

OPV 260

2 шари

Оскільки всі поліуретанові матеріали мають жовтуватий відтінок, ми не рекомендуємо їх використовувати для створення покриття світлих відтінків. У цьому випадку використовуються акрилові лакофарбові матеріали, які під впливом УФ випромінювання з часом не жовтіють. Крім того, акрилові ЛФМ залишають пори деревини відкритими, що добре підходить для таких порід, як дуб та ясен. Саме тому емалі світлих відтінків ми також рекомендуємо покривати акриловим лаком. Ці матеріали наносяться лише за допомогою пневморозпилювача, тобто на ще не вмонтовану підлогу чи сходи. Цикл обробки може включати як напівпрозоре покриття, яке ми досягаємо при використанні барвника, так і непрозоре («глухе» покриття), яке отримуємо в результаті покриття емалями. Стосовно блиску лаку, рекомендується вибирати блиск від 0 gloss до 50 gloss, лаки більшого блиску не варто використовувати на підлогу і сходи, оскільки вони будуть швидко втрачати блиск.

ЦИКЛ ОПОРЯДЖЕННЯ АКРИЛОВИМИ МАТЕРІАЛАМИ

НАПІВПРОЗОРЕ ПОКРИТТЯ

БАРВНИК

 

1 шар

ЛАК

OCV 826, OCV 827

2 – 3 шари

НЕПРОЗОРЕ ПОКРИТТЯ

ЕМАЛЬ

згідно каталогів KEMILAC, RAL, NCS

2 шари

ЛАК

OCV 826, OCV 827

1 шар

Звичайно, у нас є і екологічно-чисті ЛФМ на водній основі. Для неустеленої підлоги та сходів ми рекомендуємо наносити ґрунт Acquapur Fond 2K та лак Acquapur Opal 2K. У житловому приміщенні радимо наносити за допомогою валика водний паркетний лак OA 1230P, що не має запаху.

ЦИКЛ ОПОРЯДЖЕННЯ ВОДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

РУЧНЕ НАНЕСЕННЯ

ЛАК

OA 1230P

3 шари

НАНЕСЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПНЕВМОПІСТОЛЕТА

ҐРУНТ

Acquapur Fond 2K

1 шар

ЛАК

Acquapur Opal 2K

1 шар

Щодо покриття оліями, то їх доцільно використовувати якщо необхідно отримати натуральне покриття, надаючи максимального захисту деревині. Крім того, олії дуже економні у витраті, оскільки один літр дозволяє покрити від 20 до 50 м2. Олійні покриття не відшаровуються, а рівномірно зношуються, для їхнього оновлення не потрібно проводити складні операції по перешліфовуванню. У випадку необхідності місцевої реставрації зношеної ділянки, це можна зробити, не перефарбовуючи всієї поверхні, тоді як при місцевій реставрації традиційного лаку, залишається ореол, і щоб запобігти його виникненню частіше всього доводиться перефарбовувати всю поверхню. Це створює труднощі при реставрації підлоги та сходів у житлових приміщеннях. Ми рекомендуємо наносити 1 або 2 шари олії в кольорі, в залежності від ефекту, якого потрібно досягнути, і 2 або 1 шар прозорої. Для таких порід деревини, як горіх та бук для отримання «шовковистості» покриття найкраще використовувати олію з вмістом воску Hardwax Parquet Oil 1030.

ЦИКЛ ОПОРЯДЖЕННЯ ОЛІЯМИ

ОЛІЯ В КОЛЬОРІ

Grundierol Coloroil

1 – 2 шари

ОЛІЯ ПРОЗОРА

Parquet Oil, Hardwax Parquet Oil 1030

1 – 2 шари

 

Зараз у Європі з’явилась нова тенденція – підлога з брашованого дуба чи ясена. Така технологія підготовки підлогового покриття дозволяє додатково підкреслити текстуру деревини, надаючи їй глибини та об’ємного вигляду.

 

 

Для виділення текстури рекомендуємо використовувати емаль на водній основі «Shabby Kreide Farbe», якою ми покриваємо поверхню дошки і після висихання проводимо шліфування за допомогою спеціального обладнання. Подальше опорядження поверхні можна проводити будь-якими лакофарбовими матеріалами – поліуретановими, акриловими, водними чи олійними.

 

 

Ми розглянули тільки основні види опорядження підлогового покриття. Даний поділ опорядження є умовним, оскільки подані технології можна поєднувати між собою, створюючи різноманітні покриття з неповторними ефектами.

Поширити цю сторінку