ШЕБІ-ШИК

Стиль «шебі-шик» є дуже подібним до провансу, але, якщо прованс народився у Франції більше ста років тому, то шебі-шик з’явився в Англії в кінці 80-их років. Слово “shabby chic” перекладається з англійської мови як «протертий шик». Засновником цього стилю є дизайнер Рейчел Ешвел. Починала вона з декорування вживаних меблів, які купляла на розпродажах. Спочатку Рейчел робила це для себе, але дуже скоро почала робити і на продаж. Меблі, що були відреставровані у світлих пастельних кольорах швидко набули великої популярності. Згодом дизайнер створила цілу лінію аксесуарів для декору оселі в стилі шебі-шик.

В цілому, предмети декору в даному стилі – це завжди старовинні антикварні предмети. Це дерев’яні стільці з різьбленими спинками та точеними ніжками, дзеркала в бронзових рамах, ковані люстри та підсвічники.

Основними кольорами стилю шебі-шик є пастельні світлі тони блакитного, рожевого, білого кольорів, а також слонової кістки. В якості підлогового покриття використовують дошки світлих кольорів чи паркет із слідами потертостей. 

Меблі в даному стилі відіграють велику роль. Головним є те, що всі предмети повинні бути старими, потертими і достатньо міцними, щоб прослужити ще десятиліття. Щоб предмет меблів став доречним в інтер’єрі шебі-шик, його необхідно правильно декорувати. Наприклад, покрити кількома шарами світлої фарби, а після висихання нанести патину. Також досить часто в «прикрашанні» меблів і декоративних предметів використовують техніку декупажу, яка завдяки ефекту «кракле» (тріщин) і потертостям чудово підходить.

Стиль шебі-шик є цікавим ще і тим, що для втілення в життя не потрібно мати спеціального обладнання, як, наприклад, пневмопістолета, компресора тощо. Достатньо мати пензлик і цікаву ідею.

Наводимо приклад створення фасаду у даному стилі. Спочатку ми беремо старий фасад і знімаємо фарбу та шліфуємо. 

Місця з трішинами заповнюємо водною шпаклівкою Ecostucco Borma Wachs, після цього за допомогою паяльника розтоплюємо прозорий твердий віск Hartwachs і наносимо на фасад в кількох місцях. Це ми робимо для того, щоб покриваючи фасад фарбою, ці місця залишились непофарбованими. 

Далі наносимо один шар фарби на водній основі Shabby Kreide Farbe торгової марки Borma Wachs. Ми вибрали колір світлий корал. Наносимо фарбу за допомогою пензля товстим шаром у 150-180 г/м2.

Після висихання першого шару, час якого становить приблизно 4-6 годин, наносимо другий шар білого кольору і залишаємо висихати на 1 годину. Наступним кроком є зняття твердого воску та шліфування абразивом Р220-240 і скотчбрайтом Р360-400. Ми не просто шліфуємо, але і зістарюємо фасад, роблячи його подряпаним. Найважче зробити це неоднорідно, щоб був вигляд природного старіння.

На фото добре видно місця, які були виділені твердим воском – вони залишаються не покриті фарбою. Останнім кроком є нанесення прозорої олії Hartwachs Parquet Oil 1030 Plus з метою забезпечення захисного покриття виробу.

Стиль шебі-шик втілений в інтер’єрі для людей, які вважають стереотипним твердження про те, що житлове приміщення неможливе без сучасних матеріалів, дорогих меблів та ультрамодних кольорових поєднань.

 

 

 

Поширити цю сторінку