ІННОВАЦІЙНИЙ ВОДНИЙ ЛАК "ACQUAPUR OPAL 2K" - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СТАНДАРТ ЯКОСТІ

ІННОВАЦІЙНИЙ ВОДНИЙ ЛАК "ACQUAPUR OPAL 2K" - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СТАНДАРТ ЯКОСТІ

Лакофарбові матеріали – це сукупність опоряджувальних матеріалів на органічних та неорганічних зв’язувальних, які утворюють  на оброблюваній поверхні плівку з характерними властивостями.

Основними компонентами лакофарбових матеріалів є зв’язувальна речовина та пігменти або фарбувальні речовини, які визначають декоративні та естетичні властивості ЛФМ. Крім них до складу можуть входити розчинники, основною метою яких є регулювання в’язкості матеріалу, а також затверджувачі, які пришвидшують висихання, та інші додатки, що збільшують тіксотропність матеріалу та вирішують інші задачі.

Шкідливі речовини, що входять до складу лак-фарбових матеріалів, можуть негативно впливати на організм людини через дихальні шляхи та шлунково-кишковий тракт. Велике значення має леткість розчинників, тобто здатність їх легко випаровуватись при певних значеннях температури та тиску. Вона є важливою, оскільки шкідливі речовини, які потрапляють в організм людини через дихальні шляхи, швидше попадають в кров, ніж ті, що потрапляють через шлунково-кишковий тракт.

Майже всі розчинники негативно впливають на організм. У невеликій кількості вони спричинюють підвищене збудження, а у великій концентрації – головні болі, сонливість, нудоту. Деякі розчинники, такі як ацетон, подразнюють слизові оболонки очей та верхніх дихальних шляхів та можуть викликати шкірні захворювання.

Більшу частину ринку лакофарбових матеріалів все ще займають матеріали на основі розчинників. Причиною цього є низька вартість та висока швидкість висихання, яка досягається хімічними речовинами, що входять до складу матеріалів. Проте зараз можна істотно зростає попит на екологічно чисті матеріали на водній основі.

Нещодавно у ТОВ «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» з’явився новий водний лак, який по властивостях є кращим за поліуретанові та акрилові матеріали. Це італійський водний лак «Acquapur Opal 2K» торгової марки Vernites, яка вже існує на ринку 50 років, при чому компанія працює у сфері виготовлення та розробки лише водних лакофарбових матеріалів.

Назву «опал» обрали не випадково, адже у перекладі з санскриту як це слово означає «дорогоцінний камінь».

Отже, «Acquapur Opal 2K» – це двокомпонентний лак на водній основі. Другим компонентом виступає затверджувач, якого додають 20%. При необхідності лак можна розводити дистильованою водою. Рекомендована кількість нанесення лаку – лише 100 г/м2, тому без сумніву можна сказати, що він є набагато економнішим, наприклад, за поліуретанові лаки, кількість нанесення яких становить 140-180 г/м2. Лак є універсальним і наноситься на будь-яку поверхню – дерево, МДФ, скло. Важливим є ще і те, що його можна наносити на поверхню, покриту іншими лакофарбовими матеріалами. Це може бути поліуретановий чи поліефірний ґрунт, акриловий лак. Тепер не треба для кожного виробу використовувати окремий лак і постійно плутатись у затверджувачах і розчинниках. Без вагань можна стверджувати, що цей лак є мрією будь-якого майстра, оскільки ним можна покривати і меблі, і столи, і підлогу. Слід зазначити, що лак має харчовий сертифікат європейського інституту «Catas», тому безпечний і для дерев’яного посуду, і дитячих іграшок. Він є стійким до гарячих температур, тому добре підходить для столів. Інститут «Catas» сертифікував цикл покриття ґрунтом «Acquapur Fond 2K» та лаком «Acquapur Opal 2K»: один шар ґрунту та один шар лаку з кількістю нанесення по 100 г/м2.

Були проведені дослідження на сухе та вологе тепло. Досліджуваним взірцем став буковий шпон. Результати приголомшили – при температурі +70°С «сухого тепла» не відзначено жодних змін у покритті, і лише при +100°С зауважили невелику зміну в яскравості покриття, яку було видно лише коли джерело світла відбивалось від поверхні у напрямку очей спостерігача. Щодо «вологого тепла», то до +55°С не було змін лакофарбового покриття, а при +70°С були незначні зміни яскравості. Проводились дослідження і на взаємодію з холодними рідинами – оцтовою кислотою, ацетоном, кавою.  Результати показали, що від розлитої кави протягом 1 години не зафіксовано жодних змін у покритті. Досліджували також стійкість покриття до механічних пошкоджень. На стійкість до абразивного впливу та подряпин досягнуто класу С. Тому лак і ґрунт можна наносити на підлогову дошку і паркет.

Узагальнюючи, необхідно зазначити, що тепер на українському ринку є новий революційний водний лак «Acquapur Opal 2K», який має харчовий сертифікат, а в поєднанні з ґрунтом «Acquapur Fond 2K» має європейський сертифікат якості. Тому він є гідним конкурентом поліуретановим та акриловим лакофарбовим матеріалам.

 

Поширити цю сторінку