Стилі інтер’єрів

ІНТЕРЄР В СТИЛІ ШЕБІ-ШИК

Слово «шебі-шик» перекладається як «потертий шик». З’явився цей стиль в кінці 1980-тих років.  Англійський дизайнер Рейчел Ешвел вирішила подарувати старим меблям нового життя, знайшовши їх на розпродажах.

Шебі-шик характеризується використанням ніжних пастельних відтінків у меблях та елементах декору. Тому для них слід вибирати світлі тона блакитного, рожевого, білого кольорів, а також слонової кістки.

В якості підлогового покриття використовують натуральні дошки світлих кольорів чи нелакований паркет зі слідами потертості. Стіни можна пофарбувати в один з вищеперечислених пастельних кольорів або обклеїти шпалерами з наївними пасторальними мотивами.

Меблі в інтер’єрі відіграють велику роль, але немає жодних конкретних переваг стосовно їхньої форми. Головним є лише те, що всі предмети повинні бути старими (належати ще вашим бабусям), потертими, але достатньо міцними, щоб прослужити, як мінімум, десятиліття.

Щоб предмет меблів став доречним в інтер’єрі шебі-шик, його необхідно правильно декорувати. Наприклад, покрити кількома шарами світлої фарби, а після висихання нанести патину. Також досить часто в прикрашанні меблів і декоративних предметів використовують техніку декупажа, яка завдяки ефекту «кракле» (тріщин) і потертостям чудово підходить.

Дуже часто в даному стилі використовуються прості квіткові узори в оббивці меблів і малюнку шпалер. Крім квіткових узорів досить часто використовують фігурки та зображення ангеликів.

В цілому, предмети меблів в стилі шебі-шик – це завжди старовинні, антикварні предмети. Це дерев’яні стільці з різбленими спинками та витонченими ніжками, дзеркала в бронзових старовинних рамах, ковані люстри й підсвічники.

Стиль шебі-шик – це  тонкий смак, втілений в романтичному інтер’єрі, створеному для людей, які вважають стереотипним твердження про те, що житлове приміщення неможливе без сучасних матеріалів, дорогих меблів та ультрамодних кольорових поєднань.

ІНТЕРЄР В СТИЛІ ПРОВАНС

Дизайн інтер’єрів в стилі прованс – це дух простоти і комфорту. Слово «прованс» в перекладі з французької мови означає «провінція».

Основні особливості інтер’єру в стилі прованс:

  • пастельні кольори
  • легкі невагомі штори
  • витончені світлі (часто білі) меблі
  • світла підлога
  • багато живих квітів
  • квіткові узори
  • рюші, шиття
  • багато дрібничок з фарфору, кераміки, тканини

Стіни в прованських будинках частіше всього покривають фарбою. Побілка повинна бути грубою, а фарби повинні виглядати старими й вигорівшими.

Меблі в прованському інтер’єрі відіграють не лише функціональну, але й декоративну роль. Обов’язково старі чи зістарені, обов’язково фарбовані, меблі повинні мати такий вигляд, ніби вони служили не одному поколінню. Це стільці з різбленими, але облупленими ніжками, комоди молочних відтінків і шафи для посуду. Для меблів у цьому стилі підходять фасади з натурального дуба, каштана, горіха. Фарбовані фасади повинні виглядати злегка «потертими». Для достовірності поверхню дерева штучно зістарюють, імітують потертості, сліди червоточин. Дуже ціняться старовинні речі, які мають вік від десятків до сотень років.

В стилі прованс традиційно використовують вицвівші пастельні кольори: білий, молочний, бежевий, оливково-зелений, колір лаванди, морських хвиль, соняшника.

Обов’язковим є прикрашання будинків в стилі прованс квітами і травами, а також їхніми зображеннями на малюнках.

В декорі інтер’єру використовують багато витончених невагомих кованих елементів, які найчастіше фарбують в білий або чорний колір.

Існує думка, що прованський стиль створюється роками і поколіннями, його деталі й особливості збираються роками. Проте це не привід, щоб не спробувати створити дещо подібне в окремо взятій квартирі.

                                                            ІНТЕР’ЄР  В СТИЛІ ХАЙ-ТЕК

Хай-тек (англ. hi-tech, високі технології) – це стиль кінця ХХ століття, основними рисами якого є максимально функціональне використання простору і стриманий декор. Стилю характерні прямі лінії, велика кількість скляних та металевих деталей. Широко використовуються мобільні перегородки, які можуть розкриватись і закриватись, дозволяючи змінювати планування.

Матеріалами цього стилю є скло, метал і натуральне дерево.

Стиль хай-тек підходить в основному для великих приміщень, розділених на функціональні зони за допомогою перегородок и дверей зі скла, що не б’ється.

Характерною особливістю даного стилю є присутність хромованих труб, металічних поверхонь, відполірованих болтів – все, що свідчить про сучасні поняття «високих технологій».

Для інтер’єру в стилі хай-тек ідеальними є м’які меблі простих геометричних форм, при чому оббивка повинна бути однотонною.

Гладкі світлі однотонні стіни – обов’язкова ознака цього стилю. Найбільш підходять такі кольори, як білий, світло-сірий, бежевий і пісочний.

Хай-тек – це стиль високих технологій, що відрізняється міцністю, практичністю і чудовим сучасним зовнішнім виглядом.

ІНТЕР’ЄР В ЕКО-СТИЛІ

Екологічний стиль – це стиль, інтер’єр якого виконаний з натуральних матеріалів, які дають відчуття свіжості і єднання з природою. Еко-дизайн полягає в створенні природного середовища в місцях існування людини.

Основними матеріалами даного стилю є дерево, камінь, глина, скло, тканини з натуральних матеріалів.

Основними кольорами є бежевий, коричневий, білий, ніжні пастельні кольори, а також природні кольори: блідо-зелений, блідо-голубий, колір трави, води, каменю, дерева, землі.

Еко-стиль в інтер’єрі є дуже популярним. Головним принципом є натуральність у всьому. Тому жодного ДСП, пластика чи хромованого металу в меблях і предметах декору.

Стіни в даному стилі – це дерев’яні панелі, коркове покриття або шпалери з натуральних рослинних матеріалів. Можна також додати керамічну плитку (однотонну чи з малюнком рослин), камінь або використати білу штукатурку.

Для стель чудовим рішенням є дерев’яні панелі або поєднання дерев’яних балок зі світлою стелею. Для підлоги краще всього використовувати дерев’яний паркет. Це можуть бути як європейські породи деревини, так і екзотичні – бамбук, корок.

Меблі в цьому стилі роблять з натурального дерева, переважно з масиву. Столики й табурети зі спилів і цільного дерева, а стільниці з природнього каменю чи мармуру. Різьби не повинно бути багато, всі форми повинні бути прямолінійними, а фігури – простими. Так, для створення більш легкого декору можна використати меблі з ротангу.

Предмети декору в еко-стилі – це скляні або глиняні вази, живі квіти, плетені корзини, гілки дерев, простий текстиль з льону чи бавовни, дерев’яні чи солом’яні фруктовниці. На кухні особливий затишок надають пучки сушеної трави і зв’язки цибулі. Проте не слід плутати еко-стиль зі стилем кантрі, де присутня велика кількість декоративних елементів, різьби, розписів. Еко-стиль відображає сучасний інтер’єр, його мінімалізм, простоту та функціональність. Це втілення природи і цілющого спокою.

Поширити цю сторінку