ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗОВНІШНЄ ОПОРЯДЖЕННЯ

Говорячи про меблі найчастіше маються на увазі меблі для інтер’єру. Хоча їхня велика частка припадає і на зовнішні вироби – садово-паркові меблі, альтанки, тераси, настили навколо басейнів, вікна та двері. Зовнішнє опорядження є надзвичайно відповідальним, оскільки треба чітко дотримуватись послідовності технологічного процесу, адже навколишнє середовище є дуже агресивним через атмосферний вплив у вигляді дощу, снігу, перепадів температури та УФ-випромінювання.

Покриття для зовнішнього опорядження повинно мати міцну та еластичну плівку, оскільки деревина може розбухати та стискатися під дією вологи, що міститься у повітрі. Тому будь-яке лакофарбове покриття для зовнішніх робіт обов’язково повинно бути еластичним.

Вибір лакофарбових матеріалів залежить від кінцевого ефекту обробки, якого необхідно досягнути. Якщо поверхня виробу має бути зафарбована без видимої текстури деревини (ефект «пластику») слід використовувати лакофарбові вироби на водній основі, оскільки вони створюють лакову плівку на поверхні виробу. Якщо ж необхідно добитись ефекту натуральної деревини, зберігши видимою структуру, найкращим вибором стануть олії торгової марки Borma Wachs.

Існують водні матеріали для садово-паркових меблів, які можна наносити ручним методом, наприклад лак торгової марки Kemichal – OA1203 або за допомогою пневморозпилювача, наприклад лак Megatix. Необхідно звернути увагу, що для водних матеріалів підходять лише пневморозпилювачі з додатковим тиском, такий, як VS 703 італійської торгової марки Valspray Bergamo. Оскільки всі водні матеріали є дуже в’язкими, традиційні пневморозпилювачі системи HVLP (низького тиску) не створюють необхідного тиску для нанесення водного ЛФМ. Перед нанесенням лаку рекомендується нанести імпрегнант-антисептик, який буває для хвойних порід деревини – Extragrund, та листяних порід – Latygrund. Оскільки імпрегнант глибоко проникає в пори деревини, він ефективно захищає від грибкових уражень, що викликають зміну кольору (синяву) та руйнування деревини (гниль). Після імпрегнанта потрібно наносити два шари водного лаку. Як лак, так і імпрегнант не повинні бути безбарвними, а хоча б злегка тонованими, тому що пігменти, які додаються до лакофарбових матеріалів, відбивають сонячні промені і виконують роль надійного захисного бар’єру між навколишнім середовищем та самим дерев’яним виробом.

Якщо необхідно отримати натуральний ефект деревини, але при цьому надійно захистити її, слід використовувати модифіковані олії. Данська олія (Decking Oil) чудово підходить для обробки терасної дошки, містків та зовнішніх сходів. Для екзотичних порід деревини використовується тікова олія (Teak Oil), яка має водовідштовхувальні властивості та підкреслює природній колір деревини та її натуральну красу. Для зовнішнього опорядження також підходять олії з вмістом воску, наприклад, Holzwachs Lasur, яку можна використовувати як захисне фінішне покриття, так і для першого ґрунтувального шару.

Лакофарбові матеріали напівпрозорого опорядження для зовнішньої обробки найбільш виразно підкреслюють природну красу деревини. Непрозорі фарби можуть повністю змінити зовнішній вигляд виробів, а різноманіття кольорових рішень забезпечує можливість максимально гармонізувати зовнішній вигляд виробів із навколишніми будовами. При використанні лакофарбових матеріалів для зовнішнього опорядження деревина отримує надійний захист від зовнішніх впливів та служить набагато довше.

Відносно частоти поновлення покриття садово-паркових меблів універсальних рекомендацій не існує. Частота поновлення залежить від клімату, в якому експлуатується дерев’яна конструкція, від наявності або відсутності тіні, від інтенсивності експлуатації поверхні, від того на скільки якісно був забезпечений захист деревини при початковій обробці.

Поширити цю сторінку